• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wydarzenia
 

Sonda

Jaki korpus uważasz za najlepszy do fotografowania ptaków?


 

Jaki obiektyw uważasz za najlepszy do fotografowania ptaków?


 

Wydarzenia
07.09.2010.
Jan Walencik: Ostatnia puszcza nizinnej Europy / The Last Primeval Forest in Lowland Europe Ostatnia puszcza nizinnej Europy

ŻUBROWA 10, Wydanie I 2010r., format 18,7cm x 24,5cm , 224 strony, 175 fotografii.

Dwujęzyczny (polsko–angielski) album poświęcony ostatniemu lasowi naturalnemu na nizinach Europy – Puszczy Białowieskiej. Autor przedstawia Puszczę Białowieską jak wielki funkcjonujący „organizm”, stworzony siłami natury, pokazuje jej wyjątkowość, odrębność, a jednocześnie jak biska jest, jak bliska powinna być każdemu Europejczykowi. Licznym fotografiom towarzyszą przystępne teksty. Nie są to zwyczajne podpisy lecz komentarze prowadzące czytelnika konsekwentnie przez 4 rozdziały: PRAPUSZCZA STAREGO KONTYNENTU, PUSZCZA TĘTNIĄCA ŻYCIEM, PUSZCZA ODWIECZNYCH MATECZNIKÓW, OSTATNIA PUSZCZA NIZINNEJ EUROPY. Ta książka jest również głosem za ochroną białowieskiej perły natury, skierowanym do parlamentarzystów Polski i Europy.

 
07.09.2010.
Jan Walencik: Smak białowieskiego miodu. Jak kręciłem serial "Tętno Pierwotnej Puszczy" Smak białowieskiego miodu

ŻUBROWA 10, Wydanie I 2010r., format 18,7cm x 24,5cm , 224 strony, 250 fotografii.

Pierwsza na polskim rynku książka opisująca kulisy powstawania filmów przyrodniczych, rzecz w rodzaju „jak to się robi?”, tym cenniejsza, że przedstawiona subiektywnie. W 10-ciu rozdziałach autor odsłania swój warsztat filmowy, od kuchni pokazuje, jak w Puszczy Białowieskiej przez ponad 3 lata metodycznie powstawał 5-częściowy serial przyrodniczy TĘTNO PIERWOTNEJ PUSZCZY, później bardzo życzliwie przyjęty przez publiczność. Książka skierowana nie tylko do zainteresowanych podglądaniem pracy filmowców ale również do wszystkich pasjonatów przyrody i Puszczy Białowieskiej. Pierwsza pozycja wydawnicza ŻUBROWEJ 10.

 
06.09.2010.
26 września 2010r, 15.20 - Saga prastarej puszczy. TVP1
We wrześniu 2010r. Telewizja Polska rozpoczyna emisję oczekiwanego od ponad roku przyrodniczego serialu fabularnego SAGA PRASTAREJ PUSZCZY w reżyserii Bożeny i Jana Walencików (złożonego z 10-ciu części, każda po 52 minuty). Produkcja tej ogromnej serii trwała 9 lat. Emisję CZĘŚCI I. OPOWIEŚĆ O WILKU. NIE MA JAK STADO, zapowie- dziano na niedzielę – 26 września 2010r. o 15.20 w TVP1, a emisję CZĘŚCI_II. OPOWIEŚĆ O MRÓWCE. SAMOTNOŚĆ W TŁUMIE, na niedzielę – 3 października 2010r. o 15.20 w TVP1 (za www.tvp.pl).

» Synopsis
» Więcej informacji (w tym zwiastun) na stronach TVPlinia
 
31.08.2010.
Paweł Chara - "Magia Przyrody" – Ziemi Zachodniopomorskiej
Paweł Chara - "Magia Przyrody" – Ziemi Zachodniopomorskiej Gorzowskie wydawnictwo Sonar opublikowało album uznanego fotografika Pawła Chary. ”Magia Przyrody" – Ziemi Zachodniopomorskiej – to zbiór fotografii przyrodniczej, którą autor tworzy od kilkunastu lat skupiając się na południowym zachodzie województwa. Ten stu-cztero stronicowy zbiór barwnych obrazów okraszonych tekstem, tworzy niezapomniane i intymne przeżycie. Dzięki tekstom oprócz osobliwych doznań związanych z obrazem, można poznać wiele ciekawych informacji dotyczących ziem zachodniopomorskich.

Estetyka i minimalizm oprawy powoduje, że chce się wziąć album do ręki.
strona autora: www.pawelchara.pl
Eliza Chojnacka

Wydawnictwo Sonar
wymiary 244x226mm
objętość 104 strony, oprawa twarda, wydania pierwsze
ISBN 978-83-88784-29-3
wydanie polsko-niemieckie

sprzedaż internetowa:
e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
tel. 509 516 344
 
02.07.2010.
Tragiczny wypadek w Mongolii, Artur Tabor nie żyje.
Artur Tabor nie żyjeZ głębokim żalem zmuszeni jesteśmy poinformować, że dnia 2 lipca 2010 roku odszedł od nas Artur Tabor. Do tragicznego wypadku doszło podczas pleneru zdjęciowego w Mongolii podczas dokumentowania flory i fauny Azji.

Artur był jednym z najwybitniejszych polskich fotografów przyrody. Specjalizował się w fotografowaniu i filmowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku, szczególnie ptaków. Był laureataem wielu prestiżowych nagród, twórcą zdjęć, filmów i programów telewizyjnych oraz autorem szeregu albumów fotograficznych. Stale współpracował z naszym serwisem publikując swoje dokonania jak również recenzując zdjęcia gości.

Składamy najszczersze wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Artura, w szczególności zaś jego małżonce Joli i córce Monice.

Nabożeństwo żałobne i złożenie prochów do grobu rodzinnego odbyło się w poniedziałek 12 lipca o godz. 13:00 w Jedlni Letnisko koło Radomia.

» Artur Tabor (1968-2010)
» Galeria zdjęć
» Album "Bug. Pejzaż nostalgiczny"
» Niewidzialny z ostępów - jeden z odcinków "Dzikiej Polski" poświęcony twórczości Artura.
 
11.06.2010.
Chrońmy lęgi
chrońmy lęgi Maciej Kowalik Klęska powodzi, która dotknęła tragicznie przede wszystkim mieszkańców doliny Wisły i Odry zapewne nie pozostała również bez wpływu na lęgi ptaków, szczególnie siewkowych, na terenach objętych powodzią.

Z tym więc większą ostrożnością powinniśmy zaspakajać naszą chęć fotografowania i nie wchodzić na ocalałe lęgowiska tych ptaków, póki trwa okres lęgów. Może, nie niepokojone naszymi wizytami, będą miały większe szanse na wyprowadzenie młodych?

Trzeba też liczyć się z licznymi lęgami powtarzanymi i to w miejscach nietypowych lub nowych, więc w terenie dobrze jest zachować ostrożność, by mimo woli nie stać się przyczyną utraty lęgów przez ptaki.

Pozdrowienia dla wszystkich zatroskanych o losy naszych ptaków!

Maciej Kowalik


linia
 

Strony:
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Pozycje :: 31 - 36 z 80
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif