• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wydarzenia
 

Sonda

Jaki korpus uważasz za najlepszy do fotografowania ptaków?


 

Jaki obiektyw uważasz za najlepszy do fotografowania ptaków?


 

Wydarzenia
28.05.2010.
Stanisław Kubajek "Istotki nieogolone"
"Istotki nieogolone" Stanisław Kubajek - urodzony 7 listopad 1951r. w Warszawie. Absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. W latach 1981-2007 przebywał we Francji. Aktualnie mieszka w Polsce. Jest autorem tragikomicznej powieści poetyckiej pt. "Autograf". Tomik "Istotki nieogolone" jest jego debiutem poetyckim.

Wydawnictwo: Ad Oculos, Luty 2010
ISBN: 978-83-7613-064-4
Liczba stron: 183
Wymiary: 120 x 170mm

» Wybrane epigramy
» Historia powstania zbiorulinia
 
23.04.2010.
XIV edycja konkursu fotograficznego "Las w moim obiektywie"
XIV edycja konkursu fotograficznego "Las w moim obiektywie" Celem konkursu jest popularyzacja piękna rodzimej przyrody, której największe bogactwo można odnaleźć właśnie w lesie - niewyczerpalnym źródle inspiracji dla ludzi zainteresowanych fotografowaniem. Patronami konkursu są Minister Środowiska i Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

"Las w moim obiektywie" wystartował w 1995 r. jako zdjęcie miesiąca publikowane na łamach "Lasu Polskiego". Dwa lata później miał już cztery edycje odpowiadające porom roku. W 2006 r. konkurs przyjął formę comiesięcznej ligi fotograficznej. W 1999 r. po raz pierwszy miała miejsce wystawa pokonkursowa, a jej wernisaż odbył się w Kampinoskim Parku Narodowym. Organizowane co roku wystawy pokonkursowe odwiedzały ośrodki edukacji przyrodniczo-leśnej, muzea przyrodnicze, parki narodowe w całej Polsce. Obejrzały je dziesiątki tysięcy osób.

W tym roku konkurs jest podzielony na cztery tematyczne edycje (przy zachowaniu formy ligi fotograficznej), którym patronują poszczególni sponsorzy.

Liczymy na inwencję uczestników konkursu podczas interpretacji tematów, przypominając, że tematyka zdjęć powinna być związana z lasem.


» Więcej informacji o konkursie
» Galerialinia
 
23.04.2010.
Antoni Marczewski, Michał Maniakowski - "Ptasie ostoje"
Książka rekomendowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków Antoni Marczewski, Michał Maniakowski - "Ptasie ostoje" Obserwowanie ptaków staje się coraz popularniejsze, a Polska to raj dla ornitologów – w kraju znajduje się wiele obszarów stanowiących siedlisko niezwykle rzadkich gatunków.

Przewodnik "Ptasie ostoje" to pierwsza tego typu publikacja w Polsce, która dokładnie opisuje najlepsze miejsca do obserwacji awifauny w naszym kraju. Stanowi zarówno solidne kompendium wiedzy dotyczącej obserwowania ptaków, jak i doskonały przewodnik: dla początkującego ptasiarza i dla prawdziwych znawców ptaków. Autorami są doświadczeni ornitolodzy, którzy na co dzień zajmują się obserwacją ptaków w terenie, dzięki czemu tekst jest bardzo wartościowy merytorycznie, aktualny i niezwykle rzetelny.

Dzięki niniejszej publikacji każdy ma szansę podziwiać z bliska zarówno gatunki dość pospolite, lecz prowadzące skryty tryb życia, jak i bardzo rzadkie, spotykane w Polsce sporadycznie, między innymi: polujące bieliki i rybołowy w Dolinie Baryczy; alki, pelikany i wydrzyki w Zatoce Gdańskiej; głuszce i cietrzewia w Karpatach; tysiące batalionów pod Wizną i wiele innych.

W książce m.in.:
• 79 ostoi: od terenów łatwo dostępnych po najdziksze uroczyska
• obserwacje w okresie lęgowym, podczas wędrówek i zimą
• rozpoznawanie ptaków, wabienie i zasiadki
• najrzadsze gatunki i największe stada
• sprzęt optyczny, strój i maskowanie
• fotografowanie i nagrywanie
• praktyczne porady dotyczące liczenia ptaków
• wskazówki, jak pomagać ptactwu

Wydawca: Carta Blanca Format: 123 x 197 mm, Objętość: 432 strony, Oprawa: miękka Wydanie: pierwsze, ISBN: 978-83-61444-29-9

» od autorów
» recenzja
» przykładowy rozdział


linia
 
15.11.2009.
Kalendarz ścienny - BIELIK 2010
Kalendarz BIELIK 2010 W sprzedaży ukazał się kalendarz ścienny BIELIK, którego jednym z promotorów jest portal www.foto-ptaki.pl. Kalendarz został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Przedstawia 13 zdjęć bielików autorstwa, znanego ze stron serwisu foto-ptaki.pl, Bogusława Kotlarza. Pod każdym zdjęciem znajduje się krótki wierszowany tekst dotyczący cech wyglądu i zachowania orła.

Autorem tekstów jest Andrzej Bladoszewski. Kalendarz ma wymiary: szerokość - 35 cm i wysokość - 50 cm. Cena jednego egzemplarza wynosi 20 zł. + koszty przesyłki (list zwykły – 3 zł). Zamówienia należy kierować Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub telefonicznie – 604 632 244.

Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich.linia
 
11.11.2009.
Artur Tabor: "Wisła. Królowa rzek"
Artur Tabor: album - Wisła. Królowa rzek 15 lipca 2009 roku ukazał album fotograficzny Artura Tabora pt. "Wisła. Królowa rzek".

Piękne zdjęcia ukazują Wisłę w jej środkowym biegu, w odcinku w którym rzeka najlepiej zachowała swój pierwotny charakter. Widzimy podcięte przez nurt rzeki wysokie brzegi, rozległe plaże i wyspy. Przyroda jest tematem większości zdjęć. Autor pokazał wszystkie gatunki ptaków gnieżdżących się nad Wisłą oraz wiele ssaków - ich naturalnych wrogów. Walory przyrodnicze Wisły i wyjątkowość zdjęć Artura Tabora docenia WWF - jedna z największych w świecie organizacji zajmujących się ochroną przyrody - która wsparła wydanie albumu. Album jest dwujęzyczny - teksty i podpisy zdjęć są w języku polskim i angielskim.


» Więcej informacji o albumie


linia
 
07.11.2009.
V Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury 2009"
V Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury 2009"Związek Polskich Fotografów Przyrody we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym zapraszają na V Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury 2009".
Impreza odbędzie się w dniach 5-6 grudnia 2009 roku w Centrum Edukacji KPN w Izabelinie przy ul. Tetmajera 38.

» Czytaj całość zapowiedzi
» Szczegółowy program wkrótce na stronie www.zpfp.pllinia
 

Strony:
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Pozycje :: 37 - 42 z 80
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif