• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wydarzenia
 

Sonda

Jaki korpus uważasz za najlepszy do fotografowania ptaków?


 

Jaki obiektyw uważasz za najlepszy do fotografowania ptaków?


 

Wydarzenia
06.09.2009.
Konkurs plastyczny: rodzinne wędrówki perkozów rdzawoszyich.
Towarzystwo Przyjaciół SłońskaTowarzystwo Przyjaciół Słońska zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnym konkursie plastycznym związanym z ptakiem roku 2010 - perkozem rdzawoszyim. W konkursie plastycznym mogą brać udział osoby, które wykonają indywidualnie prace plastyczne w dowolnej formie (np. rysunek, plakat, grafika) w formacie nie większym niż A3. Prace oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie z klas I - III, uczniowie z klas IV - VI, gimnazjaliści, dorośli. Termin nadsyłania prac upływa 20 października 2009r. W konkursie przewidywane są nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej, natomiast dwa spośród nadesłanych rysunków zostaną wybrane do ozdoby kalendarza Rzeczpospolitej Ptasiej.

» Regulamin konkursu.linia
 
29.08.2009.
20th Bird and Nature Festival Competition 2010
20th Bird and Nature Festival Competition 2010W ramach dwudziestej edycji Festiwalu Bird and Nature, który odbędzie się w dniach 10-18 kwietnia 2010 we Francji, przewidziano m.in. międzynarodowy konkurs fotograficzny. Nagroda “Grand Prix” wynosi 1.500€. Obok nagrody głównej przewiduje się nagrody w każdej z kategorii, nagrodę publiczności oraz internautów. Zdjęcia należy zgłaszać do dnia 15 listopada 2009 w kategoriach: ptaki w locie, ptaki na tle krajobrazu, zachowania ptaków, zdjęcia artystyczne, portrety ptaków. Naszym czytelnikom życzymy powodzenia w konkursie!

» Więcej informacji o konkursie.linia
 
25.08.2009.
Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej - Świdnica 2009
Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej - Świdnica 2009W dniach 1-3 października 2009 w Świdnicy odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej (rozpoczyna się dokładnie w setną rocznicę urodzin pioniera polskiego filmu i fotografii przyrodniczej - Włodzimierza Puchalskiego). W czasie festiwalu będzie można zapoznać się m.in. z pracami zaproszonych gości (Artur Tabor, Cezary Korkosz, Grzegorz Leśniewski, Jerzy Dolata, Lesław Kostkiewicz, Łukasz Łukasik, Mateusz Moskalik, Tomasz Ogrodowczyk, Ireneusz Graff, Andrzej Waligóra). W ramach Festiwalu przeprowadzony zostanie również otwarty konkurs fotograficzny. Pula nagród w konkursie wyniesie 12.000 zł. Prace konkursowe przyjmowane są drogą elektroniczną od 1 do 31 sierpnia. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w czterech kategoriach: FAUNA, FLORA, KRAJOBRAZ oraz IMPRESJE. W każdej kategorii zostanie wyłonione I, II oraz III miejsce, a spośród wszystkich nagrodzonych zdjęć zdobywca Grand Prix.
Przeprowadzony zostanie też otwarty konkurs pokazów cyfrowych (diaporam). Pula nagród w konkursie wyniesie 2.000 zł. Prace konkursowe należy nadsyłać pocztą na płycie CD wraz z formularzem zgłoszeniowym do dnia 31 sierpnia, na adres: Redakcja „Ptaki Polski”, ul. Kraszewskiego 21/25 lok. 11, 60-501 Poznań.

» Więcej informacji o Festiwalu.linia
 
25.05.2009.
Magazyn Woliera nr 3/2009 (59)
Woliera nr 3/2009 (59)

W tym numerze, o dzikich ptakach w Polsce, jest tylko jeden artykuł: „Jedna jaskółka...” autorstwa Magdaleny Zadrąg, z fotografiami Macieja Rębisia.

 
16.03.2009.
Pierwsza książka polskich autorów poświęcona fotografowaniu ptaków!
zobacz całą okładkę... W tym miesiącu ukaże się na rynku poradnik "Fotografujemy ptaki". Nie często zdarza się czytać książkę, która odsłania sedno fotograficznego fachu. W tym przypadku nie zawiedliśmy się na literackich i fotograficznych zdolnościach Grzegorza i Tomasza Kłosowskich. Jednak unikalną wartością książki jest to, że w końcu można dowiedzieć się, jak fotografować, a nie - jaki guzik nacisnąć. Uważam, że jest to lektura dla wszystkich fotografów (nie tylko ptasiarzy). A dla tych, którzy tylko używają aparatów jest to lektura obowiązkowa, bo na pewno ich odmieni.

 
15.03.2009.
więcej informacji Ptaki pomimo, że nieliczne gatunkowo stanowią główny element w ekosystemach polarnych. Prawie wszystkie gatunki emigrują z Arktyki po zakończonym okresie lęgowym. Dlaczego odbywają go w niesprzyjających warunkach? Odpowiedź jest prosta. Dla większości z nich środowiskiem jest ocean, którego wody w okolicach Spitsbergenu są bogate w potrzebny im pokarm a w czasie dnia polarnego pisklęta mogą być karmione intensywnie przez całą dobę. Ale lato arktyczne trwa krótko a przyroda, jak wszędzie rządzi się prawami selekcji, tylko najsilniejsze ptaki przeżyją i pod koniec września odlecą na Południe zamykając odwieczny cykl życiowy.

 

Strony:
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Pozycje :: 49 - 54 z 80
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif