• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wydarzenia
 

Sonda

Jaki korpus uważasz za najlepszy do fotografowania ptaków?


 

Jaki obiektyw uważasz za najlepszy do fotografowania ptaków?


 

Wydarzenia
15.03.2009.
„Polarne klimaty” II Festiwal Polarny - nauka – przyroda – fotografia – eksploracja
więcej informacji W trakcie II Festiwalu Polarnego przedstawiono główne kierunki polskich badań i eksploracji w rejonie Arktyki z ostatnich kilku lat. W programie festiwalu znalazły się między innymi:

- popularno-naukowe opowieści o badaniach w rejonie Spitsbergenu i na Antarktydzie
- zdobywanie szczytów najwyższych gór Arktyki
- wspinanie na klify fiordów Grenlandii
- pływanie po rzekach Alaski
- żeglowanie po arktycznych morzach i oceanach
- wystawy przyrodniczej i krajobrazowej fotografii polarnej

» więcej informacji o Festiwalulinia
 
14.03.2009.
Barbara Borzymowska - "A pies siedzi i patrzy".
więcej informacji o wydawnictwie
Siłami wolontariuszy, sfinansowany przez sponsorów, niebawem ukaże się tomik wierszy Barbary Borzymowskiej "A pies siedzi i patrzy", poświęconych głównie psiakom. Promocja książki odbędzie się 23 kwietnia o godz. 1800 w Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Karolina Wajda, a wiersze będzie czytał Wojciech Malajkat. Tomik będzie można nabyć w czasie spotkania, później będzie dostępny głównie w sprzedaży wysyłkowej - jako cegiełka na potrzeby zwierzaków przebywających w Fundacji "Zwierzęta Eulalii" w Mrągowie.

 
13.03.2009.
Pomóż bocianom białym przetrwać zimę.
Pomóż bocianom przetrwać zimę Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu jako jedyna organizacja na Podkarpaciu zajmuje się ratowaniem dzikich zwierząt. Zbieramy środki na wyżywienie zimujących bocianów białych. Przewodniczymy również akcji: "Łapa dla Rysia". Jakakolwiek pomoc jest dla nas niezwykle cenna. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobrowolne wsparcie finansowe, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapewnić naszym podopiecznym lepsze życie.

 
05.03.2009.
Tragiczny wypadek na Karaibach, Miro Zumrík nie żyje.
Miro Zumrík Z głębokim żalem informujemy, że dnia 5 marca 2009 roku odszedł od nas inż. Miro Zumrík. Do tragicznego wypadku doszło podczas wyprawy fotograficznej grupy SHAPE na wyspie St. Eustatius.
Był wybitną postacią, liderem słowackiego i czeskiego środowiska fotograficznego, słowackiego klubu fotografów dzikiej przyrody ale również dyrektorem wydziału serwisowego firmy Whirlpool na Słowacji. Jego zdjęcia były publikowane w wielu słowackich, czeskich oraz międzynarodowych magazynach i czasopismach, był autorem kilkudziesięciu książek oraz kalendarzy poświęconych dzikiej przyrodzie.

» Księga kondolencyjnalinia
 
07.02.2009.
Przekaż 1% podatku na rzecz organizacji chroniących ptaki w Polsce
Przekaż 1% podatku na rzecz organizacji chroniących ptaki w Polsce Oddawanie ciężko zarobionych pieniędzy fiskusowi raczej nie należy do przyjemności. Od kilku lat mamy szansę decydować, aby 1% naszego podatku nie trafiał do ogólnego budżetowego worka, ale wspierał wybraną organizację pożytku publicznego. Niestety, pomóc możemy tylko jednej z ponad sześciu tysięcy. Wśród nich znajdują się również stowarzyszenia podejmujące szereg inicjatyw dla ochrony żyjących w naszym kraju ptaków. Wybór nie jest łatwy – wesprzeć ochronę wiślanych wysp realizowaną przez OTOP, działania PTOP na rzecz ratowania krasek , czy może dać pieniądze na ratowanie ptaków drapieżnych przez Komitet Ochrony Orłów?

» Lista organizacji przyrodniczych działających jako Organizacje Pożytku Publicznego


linia
 
06.02.2009.
Artur Tabor: "Bug. Pejzaż nostalgiczny"
Artur Tabor: album - Bug. Pejzaż nostalgiczny Jest już dostępny najnowszy album Artura Tabora - "Bug. Pejzaż nostalgiczny". Został wydany w roku 2008 przez wydawnictwo Gondwana, obejmuje 210 stron w formacie 24cm x 23cm i zawiera tylko zdjęcia czarno-białe z doliny rzeki Bug od wczesnych lat 80-tych po dzień dzisiejszy. Jak mówi sam autor "Wiele tematów jest już nie do powtórzenia: odeszli ludzie, zniknęły praktycznie wszystkie chaty kryte strzechą. Wieś nadbużańska powoli traci swój charakter, coraz mniej drewnianych domów, koni i krów. To co kiedyś było dla mnie tłem w fotografii przyrodniczej zaczęło szybko znikać. (...) Świat idzie nieustająco do przodu, w albumie zatrzymałem go chociaż na chwilę..."

» Więcej informacji o albumie, recenzja, galeria zdjęć...


linia
 

Strony:
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Pozycje :: 55 - 60 z 80
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif