• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wstępniaki arrow Wstęp (marzec 2008)
 
Email
Przed Państwem piąte wydanie serwisu foto-ptaki.pl. Pora na krótkie podsumowanie.

Przez okres ostatnich siedmiu miesięcy odwiedzaliście Państwo witrynę ponad 35 tys. razy, a ilość wejść na stronę systematycznie rośnie. W lutym średnia dzienna ilość wizyt wyniosła ponad 260. Odbiorcami serwisu są internauci z ponad 40 krajów. Największym zainteresowaniem cieszą się cykle Fotograf miesiąca oraz Jak fotografować ptaki, ale i inne działy mają swoich licznych, stałych czytelników, o czym świadczą otrzymywane od Państwa listy. Cieszą mnie zwłaszcza te maile, w których piszecie Państwo o niedostatkach serwisu. Dzięki nim lepiej wiem jakie są Państwa oczekiwania i mogę próbować sprostać im.

Wielokrotnie w Państwa listach przewijały się m.in. prośby o zaprezentowanie dorobku najsłynniejszej polskiej pary małżeńskiej wśród fotografów ptaków – Saturniny i Artura Homanów. Są oni ubiegłorocznymi laureatami najbardziej prestiżowej nagrody w środowisku polskich fotografów przyrody – tytułu Fotografa Roku Związku Polskich Fotografów Przyrody, a również zdobywcami Grand Prix w największym w ostatnim czasie konkursie fotografii ptaków Nasze Ptaki, zorganizowanym przez ZPFP i Wydawnictwo Woliera. Rzadko jednak publikują swoje prace, więc z tym większą przyjemnością zapraszam do obecnego wydania serwisu foto-ptaki.pl, w którym możecie Państwo zapoznać się ze wszystkimi najsłynniejszymi ich zdjęciami jak i z wieloma innymi, jeszcze nie publikowanymi..

Bardzo często w Państwa listach powraca wątek potrzeby publikowania tekstów poświęconych fotografowaniu poszczególnych gatunków ptaków. Tak się składa, że wśród Państwa, odbiorców serwisu foto-ptaki.pl, jest wielu doświadczonych, chociaż czasami niezbyt znanych fotografów ptaków. Chciałbym więc namówić wszystkich Państwa do podzielenia się swoimi własnymi doświadczeniami fotograficznymi. Postanowiłem nadać temu charakter konkursu, którego tematem byłby artykuł nt. fotografowania jednego, wybranego przez autora, gatunku ptaka. Tekst, dowolnej długości, może być ilustrowany zdjęciami autora bądź innych osób, może jednak nie zawierać żadnych zdjęć. Pierwsza edycja konkursu, pod nazwą Jak fotografować…, startuje w obecnym wydaniu serwisu foto-ptaki. Na prace czekam do 25 kwietnia 2008r. Zwycięski artykuł będzie opublikowany w następnym, majowym wydaniu serwisu, a nagrodą dla autora będzie monitor komputerowy EIZO S1910. Wstępem do tego konkursu są dwa, specjalnie przygotowane na tę okazję, artykuły zamieszczone w tym wydaniu serwisu. Pierwszy, autorstwa wybitnego fotografa i felietonisty, Tomasza Kłosowskiego, poświęcony jest fotografowaniu trznadli, ptaków nierozłącznie związanych z polskim krajobrazem i wdzięcznych do fotografowania. Autorem drugiego jest jeden z najbardziej znanych fotografów młodego pokolenia - Mateusz Kowalski. Opisuje on swoje zmagania z puszczykiem mszarnym, ptakiem niezwykle rzadko spotykanym w Polsce, a jeszcze nie tak dawno gnieżdżącym się w Puszczy Białowieskiej.

W obecnym wydaniu serwisu foto-ptaki.pl kontynuowane są dotychczasowe cykle tematyczne. Antek Marczewski prezentuje artykuł na temat kaczek pływających charakterystycznych dla wczesnowiosennych rozlewisk. Tekst jest ilustrowany świetnymi zdjęciami m.in. Marcina Karetty, Grzegorza Kłosowskiego, Artura Tabora, Henryka Janowskiego, Waldemara Krasowskiego oraz Marcina Stefańczyka. Z kolei kolejna fotoopowieść Tomasza Kłosowskiego dotyczy naszego herbowego ptaka – bielika.

I pora na ogłoszenie laureata konkursu Fotografujemy ptaki. W tej edycji został nim Maciej Rębiś za cykl pięciu ciekawych zdjęć, które pokazuję Państwu w dziale Konkursy. Tam też znaleźć można notę biograficzną laureata. W losowaniu nagrody dla odbiorców, którzy przesłali na adres serwisu korespondencję, szczęście uśmiechnęło się tym razem do Piotra Dombrowskiego. Gratuluję!

Zapraszam wszystkich Państwa do udziału w kolejnej edycji konkursu. Prace można nadsyłać do dnia 25 kwietnia 2008r. Na laureatów czekają jak zawsze nagrody!

Na zakończenie pragnę życzyć Państwu oraz wszystkim współpracownikom serwisu foto-ptaki.pl radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

Paweł Wietecha
marzec 2008r.

« Luty 2008 Czerwiec 2008 »
 
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif