• foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
  • foto-ptaki.pl
foto-ptaki.pl arrow Wydarzenia arrow Wydawnictwa arrow Pierwsza książka polskich autorów poświęcona fotografowaniu ptaków!
 

Sonda

Sprzętu jakiej marki używasz najczęściej?


 

Czy fotografujesz ptaki?


 

Jak archiwizujesz zdjęcia?


 

Pierwsza książka polskich autorów poświęcona fotografowaniu ptaków! Email
zobacz całą okładkę... W tym miesiącu ukaże się na rynku poradnik "Fotografujemy ptaki". Nie często zdarza się czytać książkę, która odsłania sedno fotograficznego fachu. W tym przypadku nie zawiedliśmy się na literackich i fotograficznych zdolnościach Grzegorza i Tomasza Kłosowskich. Jednak unikalną wartością książki jest to, że w końcu można dowiedzieć się, jak fotografować, a nie - jaki guzik nacisnąć. Uważam, że jest to lektura dla wszystkich fotografów (nie tylko ptasiarzy). A dla tych, którzy tylko używają aparatów jest to lektura obowiązkowa, bo na pewno ich odmieni.

Każdy z nas dzięki temu poradnikowi ma szansę fotografować bardziej świadomie i efektywnie. Oczywiście w książce znajdziemy wiedzę o całym procesie powstawania fotografii, sporo danych technicznych, porad sprzętowych. Te informacje przydadzą się szczególnie początkującym fotografom. Ale co najważniejsze znajdziemy w tej książce takie perełki jak "Rytm", "Tło", "Tony i półtony", "Kompozycja kolorystyczna" i wiele innych fundamentalnych zagadnień pomijanych w większości tego typu książek.

To co odróżnia i wyróżnia poradnik Kłosowskich od innych dostępnych na rynku, to oczywiście zagadnienia związane ze specyfiką fotografii ptasiej. Obszerne rozdziały opisują "Gdzie -" Kiedy-" i "Czym fotografować ptaki". Niezwykle drobiazgowo i ciekawie rozbudowany jest rozdział "Jak się zbliżyć do ptaków". Tu znalazły swe ujście lata doświadczeń, bezcenna praktyka i znajomość tematu. Jest też kilka rozdziałów o dość intrygujących tytułach "Przeciw ptakom", "Przeciw prawdzie", „Przeciw estetyce". Szczegółów nie zdradzę.

Kłosowscy zawsze zadziwiali mnie lekkością z jaką wprowadzali "obcych" fotografów w swoje rewiry. Z taką samą lekkością wprowadzają czytelnika w tajniki fotografii, dzielą się wieloletnimi doświadczeniami, trikami. Tylko mistrza stać na taką szczerość wobec ucznia. Dzięki tej publikacji my wszyscy możemy być uczniami odkrywców Biebrzy. Czerpać wiedzę od najlepszych fotografów w Polsce.

Książkę zamyka galeria fotografii, ale nie tylko autorska galeria. Jest w niej, tak właśnie, galeria adepta, ucznia Kłosowskich, Mateusza Kowalskiego. Niech miejsce jakie oddali w książce pod fotografie ucznia będzie najlepszą rekomendacją i dowodem na to, że Bracia podzielili się z nami szczerą wiedzą, zawarli w książce wszystko co najlepsze. Stać ich na to.

Jarosław Chyra
 
 
2007-2017 © Paweł Wietecha, nota prawna
 jesteśmy też na facebooku ostatnia aktualizacja: 05.04.2015, 18:29co nowego?
1x1px_trns.gif